ludovico.be.duitsland
ludovico-be.reizen
l u d o v i c o . b e  |  r e i z e n  |  d u i t s l a n d
 


w e i m a r  ( 2 0 0 9 )

       

klik rechts op 'afbeelding bekijken' om de foto te vergroten | of bekijk de diavoorstellilng
Berlijn
Leipzig
Dresden
Weimar
Erfurt
Potsdam


Bij m'n vorige bezoek aan Weimar was de stad nog volop in heropbouw, het jaar erop zou het culturele hoofdstad van Europa worden. De stoffige, morsige relicten uit DDR-tijd werden door nijvere bouwwerven, bulldozers en restaurateurs omgewoeld en opgepoetst. Nu is het een van de toeristische trekpleisters uit het Oosten geworden, met alles wat erbij hoort: dure café-terrassen onder schaduwrijke lindebomen, bonte ijsjesverkopers, souvernirwinkels van opnieuw gemaakte DDR-prullaria, rommelige antiekmarkten, en een blerende zon. De huizen van Schiller en Goethe laten het allemaal stoïcijns aan zich voorbijgaan.





De huizen van Schiller (de eerste zes foto's hieronder) en Goethe (de zes foto's erna) zijn innemend door hun bescheidenheid en hun klassieke inrichting. Hier geen poging om de toeristen met allerlei majestatisch geposeer te overbluffen. Kleine eilandjes van ingetogenheid en herinnering in een decor van handelswellust eromheen.







Goethe was als raadsman tewerkgesteld bij de hertog van Weimar, die een bescheiden staatje voerde, wat Goethe in staat liet om zich met zijn vele andere hobbies bezig te houden, tot nut van ons allemaal - als we tenminste de moeite nemen hem te lezen. Het kasteel is bewaard, en nu als museum ingericht.




Het buitenverblijf van Goethe staat in een groot park aan de rand van de stad, waar de natuur nog altijd volop kan ademen, niet al te veel gestoord door passerende wandelaars.






BerlijnLeipzigDresdenWeimarErfurtPotsdam


ludovico.be.duitsland




| Bekijk nog meer albums op flickr | picasa | fotolog | dpreview | webshots | photobucket | panoramio
| Alle foto's van de site © ludovico.be, Antwerpen |  ludovicos.blogspot.com | Facebook
Laatst gewijzigd: 01/03/2010 |optimaal weergegeven in MoZilla FireFox