ludovico.be|japan
ludovico-be.reizen
l u d o v i c o . b e  |  r e i z e n  |  j a p a n

j a p a n  |  t o k y o   1



     

klik rechts en selecteer <afbeelding bekijken> om de foto te vergroten
ludovico.be|tokyo2
ludovico.be|tokyo2




Tokyo is een chaos (in Westerse ogen) van stedebouw die tot Yokohama, 15 km. verder, doorloopt. Er is niet echt een centrum, of het moest het Koninklijke Park zijn, dat niet toegankelijk is omdat de koninklijke familie er woont. Daaromheen strekken de verschillende wijken zich uit, die sprookjesachtige namen dragen als Marunouchi/Otemachi, Kasumigaseki, Yurakucho, Shinjuku, Shibuya, Akihibara, Ikebukuro, Kabukicho, Aoyama, Harajuku, Roppongi,... en die met elkaar verbonden worden door de (groene) circle line, een trein die over viaduct een grote cirkel rondom de stad beschrijft.
Belangrijkste knooppunten zijn in het Oosten de omgeving van Tokyo Station en de winkelwijk Ginza, en in het Westen de kantoorwijk Shinjuku. Hoge, moderne kantoorgebouwen staan er opgericht vlak naast wijken van kleine huisjes met lokale nering, als dwergdorpen die door kantoorreuzen worden omringd. En hoewel contrastrijk, lijkt het toch op een of andere manier allemaal bij elkaar te passen.
In het Noorden is er verder Ueno-park en omgeving, in het Zuiden Harajuku, de mode-wijk.
Verder buiten Tokyo is er nog Tokyo Bay, een nieuw, industrieel stadsdeel met kantoren en congrescentra, en Yokohama, de havenstad van Tokyo.

















Hoewel de architectuur in Tokyo over het algemeen vreselijk anoniem oogt, vind je hier een daar een opvallend gebouw.
Het meest geslaagd en spectaculairst is dit congrescentrum van de Amerikaanse architect Robert Vinoly, een halte met de circle line ten Zuiden van Tokyo Station.






























Het hoofdstation van Tokyo is het drukste van de stad; er komen tientallen shinkansen aan per dag, in allerlei kleuren en formaten, waaronder de supersnelle, raketvormige Nozomi. Hetis niet altijd een sinecure om de automaten een treinticket te ontfutselen, maar ze werken wel altijd.




















Elke wijk heeft haar moderne winkelcentra met de gebruikelijke drukte eromheen, de denderende spoorbaan, rustieke kanaaltjes, betonnen parkjes, en overal de schreeuwerige lichtreclames met de vreemde tekens waarvan je niets berijpt en daardoor een vreemde schoonheid krijgen.







































Het reusachtige plein voor het Keizerlijk Paleis, dat helaas niet bezocht kan worden,en de moderne kantoorwij eromheen, bij Tokyo station, het hoofdstation van de stad.
















In het Noorden ligt Ueno-park, het volkspark van Tokyo. Hier kan je in mei onder de bloesems wandelen, en de rest van het jaar enkele mooie, goed bewaarde tempels bezoeken (hier de Toshogo-tempel), of tijd uittrekken voor een van de musea die er in verspreid liggen.




















In Uenopark liggen de belangrijkste musea, waaroobnder het Nationaal Museum met een uitgebreide collectie Japanse kunst.

























Asakusa met zijn beroemde tempel en het winkelstraaatje, bekend van talloze houtsneden - nu een modern souvenirstraat.En vlakbij het al even bekende cafe van de Asahibrouwerij in de zwarte monoliet met de gouden kuif (van Philip Starck)





























> verder naar Tokyo 2



| www.flickr.com/photos/ludovicus | picasaweb.google.com/ludovico.be | ludovicos.blogspot.com |
| Laatst gewijzigd: 10/02/2007 | Alle foto's van de site © ludovico.be, Antwerpen |
optimaal weergegeven in MoZilla FireFox